Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Po twardej i wyrównanej walce Michał Olaś (91 kg) przegrał z Teymurem Mammadovem (AZE) 2:3, zajmując tym samy drugie miejsce na turnieju w Debreczynie.

Dużo wyższy od naszego zawodnika Azer rozpoczął ten pojedynek od serii ciosów prostych, przez które Polak nie mógł się przedrzeć. Starcie to zakończyło się wynikiem 2:0 dla rywala naszego reprezentanta. W drugiej odsłonie - mimo konsekwentnie bitych przez Azera serii ciosów prostych z obu rąk - Polakowi kilkakrotnie udało się przejść do półdystansu i walka nieco się wyrównała. Bilans punktowy tej rundy to 1:1. W ostatniej odsłonie inicjatywa należała do Olasia, który wygrał to starcie 1:0. W ogólnym bilansie jednak nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Mimo tego Polakowi należą się słowa uznania.

Warto także dodać, że ćwierćfinałowy zwycięzca Michała Syrowatki (64 kg) - Colin Richarno (MRI), po kolejnych dwóch wygranych stanął na najwyższym stopniu turniejowego podium.

Podsumowując cały turniej należy zaznaczyć, że od strony sportowej stał on na bardzo wysokim poziomie. Klasą dla siebie byli Rosjanie, którzy na 6-ciu swoich reprezentantów w finale zdobyli aż 4 pierwsze miejsca. Dwukrotnie triumfowali Kubańczycy, którzy zdobyli także dwa drugie miejsca. Po jednym zwycięstwie w turnieju odnieśli zawodnicy: Węgier, Anglii, Mauritiusa i Azerbejdżanu.