Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

PZBW Śremie zakończył się dziś ostatni turniej Grand Prix. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła go ekipa PKB Poznań, która wywalczyła mistrzostwo Polski, wyprzedzając Hetmana Białystok i Tygrysa Elbląg.

Ze względu na dużą frekwencję, w niektórych kategoriach wagowych rozgrywki przeprowadzono w trzech grupach.

Już niebawem - w dniach 1-5 marca wielki finał tegorocznych zmagań polskich pięściarzy amatorskich - Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Koninie.

Wyniki finałów Grand Prix w Śremie (zwycięzcy na pierwszym miejscu) >>

52 kg
Rafał Kaczor (Box-Team Wałbrzych) - Paweł Nowak (Olimp Szczecin) 12:5

56 kg
A: Krzysztof Rogowski (PKB Poznań) - Mateusz Mazik (RMKS Rybnik) walkower dla Rogowskiego
B: Mariusz Burzyński (Box-Team Wałbrzych) - Michał Martewicz (Kontra Elbląg) walkower dla Burzyńskiego

60 kg

A: Andrzej Liczik (Hetman Białystok) - Artur Gierczak (Olimp Szczecin) 16:2
B: Damian Wrzesiński (PKB Poznań) - Paweł Błaszków (Olimp Szczecin) wygrana Wrzesińskiego przez poddanie przeciwnika w 2. rundzie

64 kg
A: Michał Syrowatka (Hetman Białystok) - Sylwester Stempniewski (Tygrys Elbląg) 14:2
B: Tomasz Mazur (PKB Poznań) - Mateusz Sobol (SAKO Gdańsk) - 9:0
C: Mariusz Kaczmarczyk (MOSM Tychy) - Michał Prusak (Legia Warszawa) 9:7

69 kg
A: Piotr Sielawa (Hetman Białystok) - Jarosław Daschke (SAKO Gdańsk) 10:1
B: Ireneusz Zakrzewski (Power Box J.Góra) - Marcin Łęgowski (UKS Ósemka Chojnice) 7:2
C: Bartosz Szczotka (Victoria Ostrołęka) - Maciej Pieloch (Box-Team Wałbrzych) 6:2

75 kg
A: Kamil Szeremeta (Hetman Białystok) - Michał Gurgacz (Sztorm Szczecin) walkower dla Szeremety
B: Igor Jakubowski Igor (PKB Poznań) - Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk) walkower dla Jakubowskiego
C: Paweł Michalik (Legia Warszawa) - Tomasz Gromadzki (Kleofas Katowice) 10:7

81 kg
A: Piotr Witczak (Legia Warszawa) - Patryk Rostkowski (Hetman Białystok) 9:4
B: Dawid Sławiński (Cristal Białystok) - Dawid Deik (PKB Poznań) 2:1

91 kg

A: Michał Gerlecki (PKB Poznań) - Marcin Madaj (Start Włocławek) 11:1
B: Karem Saakjan (Hetman Białystok) - Cezary Samełko (BOKS Poznań) 6:6 (małe pkt 20:19)

+91 kg
A: Marcin Rekowski (PKB Poznań) - Tomasz Duszak (Junior Boks Poznań) 7:2
B: Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg) - Artur Wichrowski (PKB Poznań) 7:2{jcomments on}