Patronat medialny


 

W marcu, na razie nie wiadomo dokładnie kiedy i gdzie, dojść ma do walki o pas WBC wagi bridger pomiędzy Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO) i Alenem Babicem (11-0, 10 KO). Jak szanse polskiego challnegera ocenia Adam Balski, który miał okazję mierzyć się niedawno z Babicem? 

Add a comment

Dziś na gali Knockout Boxing Night 26 w Nowym Sączu pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Adam Balski (17-2, 10 KO), który zmierzy się ze znanym polskiej publiczności Michalem Plesnikiem (9-5, 7 KO). W ubiegłym roku pięściarz z Kalisza boksował o pas WBC Silver wagi bridger i pomimo porażki, dalej zajmuje wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji World Boxing Council.

Add a comment

Adam Balski (17-2, 10 KO) i Michal Plesnik (9-5, 7 KO) stanęli naprzeciw siebie podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed sobotnią galą Knockout Boxing Night 26 w Nowym Sączu. Polak wniósł na wagę 90,9 kg, zaś Słowak 91,6 kg.

Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund. W ubiegłym roku obaj pięściarze brali udział w walkach o pasy mistrzowskie federacji World Boxing Council. Balski boksował o pas WBC Silver, zaś Plesnik WBC Francophone. Transmisja gali KBN 26 w Nowym Sączu w TVP Sport oraz tvpsport.pl.

Pozostałe wyniki ważenia:
Łukasz Pławecki (80,2 kg) - Emmanuel Feuzeu (80,3 kg)
Rafał Wołczecki (73,4 kg) - Joel Julio (72,6 kg)
Artur Górski (90,7 kg) - Jiri Svacina (88,9 kg)
Vasile Cebotari (67,5 kg) - Jose Luis Castillo (65 kg)

Add a comment

W sobotę na gali Knockout Boxing Night 26 w Nowym Sączu pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Adam Balski (17-2, 10 KO), który zmierzy się ze znanym polskiej publiczności Michalem Plesnikiem (9-5, 7 KO). W ubiegłym roku pięściarz z Kalisza boksował o pas WBC Silver wagi bridger i pomimo porażki, dalej zajmuje wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji World Boxing Council.

- Mam wielką nadzieję, że to będzie dla Adama ważny rok. Balski daje bardzo widowiskowe walki, ludzie chcą go oglądać, tym razem ma przeciwnika, który nie do końca może mu pasować, ponieważ ucieka i jest lotny na nogach - mówi Jacek Szelągowski, wiceprezes zarządu ds. sportowych Knockout Promotions.

Tytuł mistrzowski WBC w kategorii do 101 kilogramów jest aktualnie wakujący. Za kilka tygodni zaboksują o niego Łukasz Różański i Alen Babic, a świeżo upieczony mistrz będzie musiał zgodnie z regulaminem federacji WBC przystąpić do dwóch obowiązkowych obron.

Balski zachowując ringową aktywność oraz dokładając do swojego bilansu kolejne zwycięstwa, znacząco zwiększy swoje szanse na utrzymanie pozycji w czołówce rankingu. Miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji WBC może sprawić, że Polak niedługo zostanie wyznaczony do jednej z walk eliminacyjnych do tytułu mistrza świata. Na razie 32-latek kibicuje Różańskiemu w starciu z Babicem.

- Nigdy nie miałem okazji sparować z Różańskim, ale rzecz jasna będę kibicował rodakowi. To będzie wojna, jeden i drugi ma podobny styl, idą do przodu, więc spodziewam się nokautu. I oby to Łukasz zwyciężył – powiedział Adam Balski.

W co-main evencie gali KBN 26 w Małopolsce wystąpi Łukasz Pławecki (5-0-2, 3 KO). Kibice zobaczą także w akcji niepokonanego zawodnika wagi średniej Rafała Wołczeckiego (7-0, 4 KO). Kolejny profesjonalny pojedynek stoczy również Kamil Urbański (2-0, 2 KO), który do swoich startów przygotowuje się pod skrzydłami Mateusza Masternaka. Kartę walk uzupełnią walki z udziałem Artura Górskiego (5-1, 2 KO) i Pawła Roga (2-1, 0 KO).

KUP BILET NA GALĘ KBN 26 W NOWYM SĄCZU >>

Add a comment

Michal Plesnik (9-5, 7 KO) będzie rywalem Adama Balskiego (17-2, 10 KO) w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night 26 w Nowym Sączu. Słowacki pięściarz jest dobrze znany w Polsce, bo w naszym kraju stoczył trzy ostatnie pojedynki. Gala KBN 26 odbędzie się w sobotę. Transmisja w TVP Sport oraz tvpsport.pl.

W Nowym Sączu wystąpi także doskonale znany lokalnej publiczności Łukasz Pławecki (5-0-2, 3 KO). Dla utytułowanego kickboksera będzie to debiut w szeregach grupy KnockOut Promotions. Na KBN 26 wystąpią ponadto: Rafał Wołczecki (7-0, 4 KO), Kamil Urbański (2-0, 2 KO) i Artur Górski (5-1, 2 KO).

Wydarzenie skomentują Piotr Jagiełło i Janusz Pindera. Transmisja w tvpsport.pl rozpocznie się o godz. 18.50. Telewizyjna karta walka pokazywana przez TVP Sport wystartuje o godz. 20.00.

Add a comment

W sobotę na gali Knockout Boxing Night 26 w Nowym Sączu Adam Balski (17-2, 10 KO) zmierzy się ze znanym polskiej publiczności Michalem Plesnikiem (9-5, 7 KO). Maciej Miszkiń w programie "W ringu" w Kanale Sportowym ocenił walkę wieczoru KBN 26.

- Adam Balski jest zawsze widowiskowy w swoich walkach. Jego obóz dba o aktywność i trochę czeka na dogodną propozycję zagraniczną - stwierdził były pięściarz i komentator gal bokserskich.

W ubiegłym roku pięściarz z Kalisza boksował na gali w Londynie o pas WBC Silver wagi bridger z Alenem Babicem i pomimo porażki, dalej zajmuje wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji World Boxing Council.

- Balski jest już rozpoznawalny na rynku brytyjskim, niedawno miał nawet propozycję walki z Jordanem Thompsonem. Plesnik potrafi boksować, jest twardy, ale wydaje się, że Balski jest poza jego zasięgiem - dodał Miszkiń.

W co-main evencie gali KBN 26 w Małopolsce wystąpi Łukasz Pławecki (5-0-2, 3 KO). Kibice zobaczą także w akcji niepokonanego zawodnika wagi średniej Rafała Wołczeckiego (7-0, 4 KO). Kolejny profesjonalny pojedynek stoczy również Kamil Urbański (2-0, 2 KO), który do swoich startów przygotowuje się pod skrzydłami Mateusza Masternaka. Kartę walk uzupełnią walki z udziałem Artura Górskiego (5-1, 2 KO) i Pawła Roga (2-1, 0 KO).

KUP BILET NA GALĘ KBN 26 W NOWYM SĄCZU >>

Add a comment

- To będzie pojedynek z gatunku “walki z samym sobą”. Muszę odmówić sobie bijatyki z Plesnikiem! - mówi Adam Balski (17-2, 10 KO) przed walką wieczoru na gali Knockout Boxing Night 26, która odbędzie się 28 stycznia w Nowym Sączu. Transmisja w TVP Sport.
 
W swoim jubileuszowym, 20 występie na zawodowych ringach Adam Balski spotka się ze Słowakiem Michalem Plesnikiem (9-5, 7 KO). To zawodnik, który w latach 2020-21 pokonał m.in. Igora Jakubowskiego, a przegrał z Yourim Kalengą.
 
- Widziałem kilka walk Plesnika, m.in. z Kalengą, który znokautował go krótkim lewym sierpowym. Widać, że Słowak walczył w klatce, nie boi się, a swojej szansy upatruje w bójce. A ja, no cóż, muszę odmówić sobie bijatyki. Po co mi walka jednorundowa, w której miałby wygrać ten, który trafi drugiego bijoka. Prawdziwy boks to coś zupełnie innego – powiedział Adam Balski z KnockOut Promotions.
 
W tamtym roku Adam Balski bardzo dobrze wypadł w rywalizacji z Chorwatem Alenem Babiciem o pas WBC Silver w wadze bridger w Londynie. Później szybko wygrał ze Słowakiem Nicolasem Holcapfelem w kategorii junior ciężkiej na gali „Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25” w Zakopanem.
 
- Muszę być cały czas uważny w walce z Plesnikiem. To typ boksera machającego rękoma i liczącego, że jakiś cios mu wejdzie. Trzeba nastawić się, że wprowadzi trochę chaosu do pojedynku. Muszę i potrafię go wyboksować. Takie sprawdziany też są mi potrzebne – ocenił Adam Balski, promowany przez Andrzeja Wasilewskiego i Jacka Szelągowskiego z KnockOut Promotions oraz przez Tymex Boxing Promotion.
 
- Mam wielką nadzieję, że to będzie dla Adama ważny rok. W 2021 stoczył bardzo fajny pojedynek z Mateuszem Masternakiem, czyli z absolutnie topowym pięściarzem, obecnie czekającym na walkę o Mistrzostwo Świata w wadze cruiser. W 2022 roku Adam dał znakomity dla kibiców pojedynek z Alenem Babiciem, który za chwilę zaboksuje o Mistrzostwo Świata z Łukaszem Różańskim. Adam daje bardzo widowiskowe walki, ludzie chcą go oglądać, tym razem ma przeciwnika, który nie do końca może mu pasować, ponieważ ucieka i jest lotny na nogach. Plesnik jest fizycznie bardzo podobny do Adama, ale zdecydowaliśmy się na podjęcie tego ryzyka, wierząc, że Balski zaboksuje mądrze, a przy tym stworzy z Plesnikiem dobre widowisko – mówi Jacek Szelągowski, Wiceprezes Zarządu ds. sportowych Knockout Promotions.
 
- Adam jak zawsze musi zachować zimną głowę i pokazać, że jest lepszym pięściarzem od Plesnika, który swoją determinacją i przygotowaniem zwyciężył z olimpijczykiem z Rio Igorem Jakubowskim – dodał Jacek Szelągowski.
 
Na co dzień bokser pochodzący z Kalisza trenuje i pracuje jako kierowca w jednej z warszawskich cukierni. - Nie mam problemów z połączeniem profesjonalnego pięściarstwa z pracą na pół etatu. Tak funkcjonuje wielu brytyjskich czy amerykańskich bokserów. Jestem zwarty i gotowy na każdą walkę, a oczywiście czekam znów na duże wyzwanie – podkreślił.
 
Już wkrótce ma dojść do walki o Mistrzostwo Świata federacji WBC pomiędzy Łukaszem Różańskim a wspomnianym Alenem Babiciem. - Nigdy nie miałem okazji sparować z Różańskim, ale rzecz jasna będę kibicował rodakowi. To będzie wojna, jeden i drugi ma podobny styl, idą do przodu, więc spodziewam się nokautu. I oby to Łukasz zwyciężył – dodał Adam Balski.
 
Zawodowe walki Adam Balski toczy regularnie od 7 lat. Mały jubileusz, czyli 10 pojedynek miał w połowie 2017 roku z Łukaszem Janikiem, którego znokautował. Jak zakończy się potyczka nr 20 z Michalem Plesnikiem?
 
- Jakiś czas temu byłem przeziębiony, jednak szybko wróciłem do zdrowia oraz wysokiej formy. Chcę dostarczyć kibicom w Nowym Sączu dużych emocji i wygrać po dobrej walce. Muszę pamiętać cały czas o spokojnym boksowaniu – stwierdził Adam Balski.
Add a comment

Boksujący w kategorii junior ciężkiej Artur Górski (5-1, 2 KO) przygotowuje się do pierwszego tegorocznego startu. 23-latek wystąpi 28 stycznia na gali Knockout Boxing Night 26 w Nowym Sączu.

Dla Górskiego będzie to drugi występ od czasu ubiegłorocznej porażki z Oskarem Wierzejskim. W czasie przygotowań do najbliższego występu, pięściarz z Tarnowa miał okazję sparować m.in. z Pawłem Augustynikiem oraz Łukaszem Pławeckim (5-0-2, 3 KO), który także wystąpi na KBN 26.

- Przygotowania trwają w najlepsze, kilka mocnych rundek w doborowym towarzystwie - zakomunikował w mediach społecznościowych Górski.

Główną atrakcją gali w Nowym Sączu będzie walka z udziałem Adama Balskiego (17-2, 10 KO), niedawnego pretendenta do pasa WBC Silver w wadze bridger. Kibice zobaczą także w akcji niepokonanego zawodnika wagi średniej Rafała Wołczeckiego (7-0, 4 KO), utalentowanego Mateusza Wojtasińskiego (3-0, 1 KO), a zawodowy debiut zaliczy Adrianna Jędrzejczyk.

KUP BILET NA GALĘ KBN 26 W NOWYM SĄCZU >>

Add a comment