Patronat medialny


 Aleksy KuziemskiDan Rafael, jeden z najbardziej cenionych na amerykańskim rynku ekspertów bokserskich, tradycyjnie podsumował miniony weekend na zawodowych ringach na stronie ESPN.com. Jednym z głównych wydarzeń ostatnich dni był pojedynek o mistrzostwo świata WBO wagi półciężkiej pomiędzy Nathanem Cleverlym (22-0, 11 KO) oraz Aleksym Kuziemskim (21-3, 5 KO). Amerykanin uważa, że sędzia ringowy Mark Nelson przedwcześnie zastopował zawody, jednak przy okazji zaznacza, że wszystko i tak zmierzało w kierunku pewnej wygranej Walijczyka.

- Po tym jak kilkakrotnie zmieniali mu się rywale, Cleverly obronił swój tytuł po raz pierwszy i zrobił to w dobrym stylu. Od początku był agresywny i wyglądał lepiej fizycznie niż Kuziemski. Obaj pięściarze stworzyli przyjemny dla oka spektakl - napisał Rafael.

- Kuziemski miał swoje przebłyski w trzeciej rundzie, ale to było chwilowe. Cleverly zafundował mu w kolejnym starciu krwawiący nos oraz ulokował całą serię ciosów na jego twarzy. Później w tej samej rundzie Kuziemskiemu pękł lewy łuk brwiowy, a sędzia zastopował zawody. Choć przerwanie walki było przedwczesne, to zwycięstwo Cleverly'ego i tak wydawało się nieuniknione - zakończył Amerykanin.

Walka Kuziemskiego z Cleverlym oficjalnie została zakończona jako zwycięstwo przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Walijczyka.