Patronat medialny


 

Dawid "Cygan" K., były polski bokser, który przebywa obecnie w areszcie, rozpoczął protest głodowy - czytamy w "Super Expressie". "Cygan" do aresztu trafił w maju. Już w przeszłości miał duże kłopoty z prawem, a obecnie jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jego szajka zajmowała się praniem brudnych pieniędzy, wyłudzaniem podatków oraz legalizacją skradzionych luksusowych aut.

Okazuje się jednak, że za kratkami były bokser ma problemy z samym sobą i rozpoczął protest głodowy. Jak powiedział "Super Expressowi" zastępca prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Mieczysław Osucha, "Cygan" nie zgodził się na przymusowe karmienie dożylne, w związku z czym został przeniesiony z aresztu w Lublinie do szpitala więziennego w Łodzi. Dodatkowo skierowano prośbę o przebadanie oskarżonego przez psychiatrów.

Dawid "Cygan" K. to były młodzieżowy mistrz świata WBC oraz mistrz federacji WBF i IBC w wadze półciężkiej. W 2015 roku został zawieszony na dwa lata za stosowanie dopingu podczas przegranej walki z Andrzejem Sołdrą.

W przeszłości były bokser był oskarżany i karany za szereg różnych nagięć prawa - pobicie, kierowanie grupą przestępczą, prowadzącą agencje towarzyskie, handel narkotykami, wyłudzenia i inne. Obecnie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.