Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Znane są już szczegóły dotyczące okoliczności śmierci Dawida Kosteckiego. Jak podał Onet, popularny "Cygan" popełnił samobójstwo w celi więziennej.

- Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego - poinformowała w rozmowie z Onetem ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Kostecki, który w chwili śmierci miał 38 lat, na zawodowych ringach występował od 2001 do 2014 roku. Boksował w kategorii półciężkiej, sięgając po regionalne tytuły mistrzowskie. W pewnym momencie był blisko walki o pas WBC Interim, ostatecznie jednak do niej nie doszło.

W swoim ostatnim występie przegrał na punkty z Andrzejem Sołdrą. Później rzeszowianin myślał o spróbowaniu swoich siła w MMA, ale jego plany - po raz kolejny - pokrzyżowały problemy z prawem.