Patronat medialny


 


 

Paweł KołodziejW pojedynku poprzedzającym główną atrakcję gali "Wojak Boxing Night" Paweł Kołodziej (32-0, 17 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Cesara Crenza (20-7, 14 KO), notując tym samym swoje drugie zwycięstwo po ponad rocznym rozbracie z zawodowymi ringami.

Tempo walki w początkowych rundach nie było zbyt wysokie. Kołodziej starał się ustawiać rywala lewą ręką i polował na mocne uderzenia prawą rękawicą. W trzeciej odsłonie nieoczekiwanie Crenz trafił Polaka potężnym prawym sierpowym, po którym Kołodziej o mały włos nie wylądował na deskach i do końca rundy pozostał w defensywie.

W kolejnej rundzie zawodnik z Krynicy powoli zaczął odzyskiwać kontrolę nad wydarzeniami między linami, ale w dalszym ciągu zadawał niewiele ciosów. Następne dwie rundy także upłynęły pod znakiem nieznacznej przewagi Polaka, który kontrolował walkę, prezentując przy tym zachowawczy boks.

W ostatniej rundzie Argentyńczyk starał się mocniej przycisnąć Kołodzieja, ale ten wykorzystując dobrą pracę nóg skutecznie uciekał z narożników ringu i sporadycznie udanie kontrował. Kołodziej do ostatniego gongu był bardzo czujny w defensywie i nie pozwolił Crenzowi na kolejne udane ataki.