Patronat medialny


 


We wtorek Piotr Werner, współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions poleci do Moskwy, aby sfinalizować rozmowy w sprawie organizacji walk pomiędzy mistrzem świata WBA wagi junior ciężkiej Denisem Lebiediewem (25-1, 19 KO) i Pawłem Kołodziejem (33-0, 18 KO) oraz czempionem WBC Krzysztofa Włodarczyka (49-2-1, 35 KO) i Grigorijem Drozdem (38-1 27 KO)..

- We wtorek powinna nastąpić finalizacja rozmów, chcielibyśmy, aby walka Kołodzieja z Lebiediewem odbyła się w październiku, jednak być może nie będziemy mieli wyjścia i pojedynek odbędzie się 27 września, na tej samej gali co walka Włodarczyka z Drozdem - poinformował Werner w rozmowie z ringpolska.pl.

Negocjacje w sprawie potencjalnej konfrontacji Kołodzieja z Lebiediewem prowadzone były od kilkunastu tygodni. Wczoraj rosyjski pięściarz oficjalnie podpisał kontrakt promotorski z miliarderem Andreiem Rabińskim, prowadzącym także karierę m.in. Aleksandra Powietkina.  Kołodziej ostatni raz boksował w listopadzie. Lebiediew z kolei nie walczył od maja ubiegłego roku.