Patronat medialny


 

Adamek RJJ boksLegendarny Roy Jones Junior (54-7, 40 KO) mimo 42 lat na karku ani myśli żegnać się z ringiem. Były mistrz świata czterech kategorii wagowych ostatnio ponownie postanowił spróbować szczęścia w "królewskiej" dywizji. Początkowo pojawiły się informacje,  że bardzo możliwy jest jego pojedynek z czołowym brytyjskim "ciężkim" Michaelem Sprottem, jednak dziś wiadomo już, że Jones najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku zmierzy się z Tomaszem Adamkiem (42-1, 27 KO).

- Sprott to solidny pięściarz, ale walka z Tomaszem Adamkiem byłaby dużo większa, dużo lepsza i dużo mądrzejsza - tłumaczy Amerykanin. - Gdy tylko pojawiła się opcja Adamka, wysunęła się ona na czoło. Jedynym zawodnikiem, który mógłby przebić Adamka jest David Haye, ze względu na fakt, że jest posiadaczem tytułu.

RJJ: "To ja jestem nauczycielem, a Adamek uczniem" >>

Roy Jones Junior przekonuje, że propozycja walki wypłynęła nie od niego a od Tomasza Adamka: - To on mnie o nią poprosił. To było niesamowite, że stanął ze mną twarzą w twarz i złożył mi tę propozycję. Pomyślałem sobie: "uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać". Potem już o tej walce nie myślałem, po prostu czekam na rozwój wydarzeń, ale wygląda na to, że coś z tego będzie.