Patronat medialny


 

Adamek RJJCo prawda w swojej kolejnej walce, już dziś wieczorem, Tomasz Adamek (42-1, 27 KO) zmierzy się z Vinnym Maddalone (33-6, 24 KO), od kilkunastu dni w mediach mówi się przede wszystkim o potencjalnej potyczce "Górala" z legendą boksu zawodowego  Royem Jonesem Juniorem (54-7, 40 KO). I choć wielu ekspertów zastanawia się, po co Polakowi starcie z mającym już dawno za sobą najlepsze lata Amerykaninem, są i tacy, którzy, doceniając klasę wielkiego Roya, uważają, że pojedynek z byłym mistrzem świata czterech kategorii wagowych byłby dla Adamka wręcz ryzykowny.

Jednym z ludzi boksu, którzy odradzają Adamkowi konfrontację z Jonesem Jr jest znakomity trener - szkoleniowiec między innymi Władimira Kliczki i Lennoxa Lewisa - Emanuel Steward.

- Słyszałem plotki na temat walki Adamka z Royem Jonesem Juniorem. To mogłaby być dla niego ryzykowna walka, bo w Royu wciąż jeszcze drzemie odrobina dawnej formy - mówi Steward, który nie ukrywa, że jest wielkim fanem talentu Polaka.

Adamek po dzisiejszym boju z Maddalone na ring ma powrócić 16 kwietnia, jednak na chwilę obecną nie jest jeszcze przesądzone, czy jego rywalem będzie na pewno Jones Jr. W gronie potencjalnych przeciwników pięściarza z Gilowic wymienia się też Samuela Petera i Jeana-Marka Mormecka.