Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

Tomasz AdamekW głównym wydarzeniu wieczoru gali rozegranej w Newark, Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Vinny'ego Maddalone (33-7, 24 KO). Do momentu przerwania zawodów, przewaga "Górala" na kartach punktowych nie podlegała dyskusji.

Od pierwszej sekundy rywalizacji w oczy rzucała się przewaga szybkości oraz umiejętności Adamka. Maddalone szedł do przodu, ale nie był w stanie przedstawić Polakowi żadnych argumentów, które zmusiłyby go do wysiłku. Pięściarz z Gilowic z łatwością schodził z linii ciosów Amerykanina, kontrował go kombinacjami szybko wyprowadzanych uderzeń i kumulował zniszczenie na twarzy rywala.

Maddalone starał się schodzić do półdystansu, ale robił to najczęściej bez ciosu i w międzyczasie sam przyjmował serię celnych razów bitych przez Polaka. W piątej rundzie Amerykanin z włoskimi korzeniami nadział się na znakomicie wyprowadzony kontrujący lewy sierpowy, po którym Maddalone wylądował na deskach. Pięściarz zza Oceanu co prawda wstał, ale mocno chwiał się na nogach przyjmując na głowę kolejne serie ciosów. Adamek sugerował sędziemu ringowemu, że czas przerwać pojedynek, jednak ten dopuścił do dalszej rywalizacji. Pojedynek przerwał kilkanaście sekund później ręcznik rzucony z narożnika Amerykanina.

Dla Tomasza Adamka było to drugie zwycięstwo przez nokaut od chwili przejścia do wagi ciężkiej. Ostatnią wygraną przed czasem "Góral" zanotował w październiku ubiegłego roku, pokonując Andrzeja Gołotę. Kolejna zawodowa potyczka Adamka odbędzie się prawdopodobnie na terenie Polski.