Patronat medialny


 

Adamek Jak informuje Władimir Hriunow - menadżer niedawnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF Aleksandra Powietkina (20-0, 15 KO), obóz Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) może być zainteresowany jego podopiecznym jako potencjalnym rywalem dla "Górala".

- Menadżer Adamka Ziggy Rozalski dzwonił ostatnio do Teddy Atlasa [trenera Powietkina - przyp. red.] i poruszał ten temat, jednak w tym momencie mieliśmy już podpisany kontrakt na walkę z Nicolaiem Firthą, więc rozmowa nie miała sensu.

Zapytany o to, czy Powietkin wyszedłby do ringu z polskim pięściarzem, Hriunow odparł: - 18 grudnia czeka nas starcie z Firthą, dopiero potem możemy to rozważyć, ale nie widzę problemów - Sasza jest w świetnej formie i może bić się z każdym.

31-letni Aleksander Powietkin to złoty medalista olimpijski z Aten. Jako zawodowiec pozostaje niepokonany w 20 walkach. Niedawno miał zmierzyć się w mistrzowskiej konfrontacji z czempionem IBF i WBO wagi ciężkiej Władimirem Kliczką, jednak z walki się wycofał.