Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


AdamekFederacja IBF przesłała do Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) i byłego mistrza świata wagi ciężkiej Nigeryjczyka Samuela Petera  (34-4, 27 KO) zapytanie, czy wyrażają gotowość zmierzenia się w pojedynku eliminacyjnym o 2. pozycję rankingową. Zwycięzca walki skrzyżowałby następnie rękawice z lepszym w zaplanowanej na 11 lutego potyczce z udziałem Eddie Chambersa (35-2, 18 KO) i Derricka Rossy (25-2, 14 KO) w boju o status oficjalnego pretendenta do mistrzowskiego tytułu należącego aktualnie do Ukraińca Władimira Kliczki (55-3, 49 KO).

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znane oficjalne stanowisko obozu Adamka, jednak menadżer Petera Ivaylo Gotzev w imieniu swojego podopiecznego wyraził już chęć zakontraktowania pojedynku z Polakiem.

- To dla Samuela przedwczesny świąteczny prezent, jesteśmy gotowi do walki i mamy nadzieję, że Adamek także jest gotów. Nie możemy się doczekać tak wielkiego starcia w wadze ciężkiej. Możemy nawet pójść Adamkowi na rękę i boksować z nim w Polsce - przekonuje Gotzev, dodając: - Ten turniej eliminacyjny IBF to wspaniały pomysł. Weźmie w nim udział czterech czołowych pretendentów do tytułu, a na końcu na placu boju pozostanie jeden z nich - pełnoprawny challenger.

Video. Kathy Duva: "Latem Adamek będzie oficjalnym challengerem dla Kliczki" >>

Mający już na koncie pasy czempiona wag półciężkiej i junior ciężkiej Tomasz Adamek swoją szóstą walkę w kategorii ciężkiej planuje stoczyć 16 kwietnia w Katowicach.


Kathy Duva: "Adamek będzie oficjalnym challengerem dla Kliczki"
http://www.youtube.com/watch?v=M3MLM-t6gfA{jcomments on}