Patronat medialny


 

Tomasz AdamekW sytuacji gdy niemal wszyscy pięściarscy eksperci w ewentualnym mistrzowskim starciu z czempionem wagi ciężkiej federacji WBO i IBF Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO) nie dają Tomaszowi Adamkowi (43-1, 28 KO) większych szans , bez wątpienia cieszyć powinna każda opinia stawiająca "Górala" w starciu z dwumetrowym Ukraińcem w roli faworyta.

Jednym z amerykańskich dziennikarzy, którzy nie skreślają Adamka w konfrontacji z młodszym z braci Kliczko jest od lat piszący o boksie, m.in. dla secondsout.com czy 8countnews.com, Derek Bonnett, który w pięściarzu z polskich Gilowic widzi przyszłego pogromcę "Dr Stalowego Młota".

Video. Tomasz Adamek po zwycięstwie nad Vinnym Maddalone >>

- Adamek [w walce z Kliczką] będzie umiał przedostać się do półdystansu. To zawodnik dobrze bijący kombinacjami. Jest mistrzem świata z wielkim doświadczeniem i ogromnymi umiejętnościami jak na wagę ciężką - pisze Bonnett. - Adamek nie boi się przyjąć ciosu i w przeciwieństwie do większości challengerów w kategorii ciężkiej w 2010 roku na pewno zabierze ze sobą do ringu "jaja", jeśli przyjdzie mu się spotkać z Władimirem.

Tomasz Adamek na ring powróci 16 kwietnia walką w katowickim Spodku. Póki co nazwisko rywala "Górala" nie jest jeszcze znane.


Tomasz Adamek po zwycięstwie nad Vinnym Maddalone

http://www.youtube.com/watch?v=f5-KB0cUg1o{jcomments on}