Patronat medialny


 

Adamek GmitrukWieloletni trener Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) Andrzej Gmitruk jest zdania, że choć "Góral" nie będzie faworytem w planowanym na wrzesień pojedynku z Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO), to nie powinno się przekreślać jego szans na zwycięstwo.

- Władimir Kliczko na pewno jest rywalem trudnym i niewygodnym ze względu na warunki fizyczne, ale nie jest zawodnikiem nie do pokonania -mówi w wywiadzie dla wp.pl Gmitruk. - Nikomu nie zabierałbym szans. Czytałem nieraz wypowiedzi sceptyków, którzy podkreślali, że warunki fizyczne Kliczki na tyle odbiegają od warunków Tomka, że Polak praktycznie nie ma szans w tej walce. Ja mam odmienne zdanie. Tomek jest wojownikiem - to jest pierwsza sprawa. Ma te cechy charakterologiczne, których nie ma wielu innych zawodników.

- Myślę, że Tomek ze względu na dużą wiedzę bokserską potrafi bardzo dobrze ustawić się jeśli chodzi o strategię walki. Jest agresywny, ma dużą szybkość i dobrą pracę nóg. Moim zdaniem ma szereg atutów, które sprawiają, że nie można stawiać go na straconej pozycji - dodaje były szkoleniowiec Adamka.