Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Tomasz AdamekZdaniem młodzieżowego mistrza świata wagi ciężkiej Andrzeja Wawrzyka Tomasza Adamka (43-1, 28 KO), który we wrześniu zmierzy się z czempionem federacji WBO i IBF "królewskiej" dywizji Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO), czeka bardzo ciężkie zadanie, jednak Polak, w przeciwieństwie do poprzednich rywali Ukraińca nie wyjdzie na ring tylko po to, by jak najdłużej w nim przetrwać.

- Będę mocno trzymał za Tomka kciuki i mam nadzieję, że będziemy mieli nowego mistrza. Wiadomo, to będzie dla Tomka ciężka walka, bo boksuje z najlepszym zawodnikiem na świecie, zawodnikiem wysokim, silnym, dobrym technicznie. To na pewno będzie bardzo widowiskowy pojedynek - mówi Wawrzyk, dodając: - Atutem Tomka będzie na pewno jego szybkość i umiejetność zadawania ciosów w seriach i bardzo silna motywacja w dążeniu do celu, który sobie założył, co widać we wszystkich jego walkach.

Młody pięściarz grupy KnockOut Promotions uważa, że trudno jest stwierdzić, czy starszy z braci Kliczko - czempion WBC Witalij byłby dla "Górala" trudniejszym rywalem od Władimira; taką "rodzinną" zmianę przeciwnika w szczególnym przypadku (np. kontuzji Władimira) dopuszcza kontrakt Adamka na wrześniową walkę.

- Ciężko powiedzieć, czy lepszy byłby Władimir czy Witalij. Obaj są mistrzami świata. Obaj są bardzo silni. Co prawda Witalij ma więcej walk wygranych przez nokaut, ale Władimir również bardzo mocno bije - ocenia Wawrzyk, kończąc: - Na pewno do obu Kliczków większość rywali wychodziła z założeniem, by tylko przetrwać w ringu jak najdłużej. Uważam, że Tomek wejdzie na ring, by wygrać i zostać mistrzem świata wagi ciężkiej.