Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

SoszyńskiWaga półciężka w polskim wydaniu staje się coraz popularniejsza… w Stanach Zjednoczonych. Do wysokich pozycji polskich bokserów w rankingach WBC (Dawid Kostecki, Paweł Głażewski), WBO (Andrzej Fonfara) i ciekawych propozycjach telewizyjnych,  dołączył w IBF Grzegorz Soszyński (21-1, 10 KO), który otrzymał propozycję walki na gali ESPN 27  kwietnia w Austin, w stanie Teksas.

Grzegorz  Soszyński (21-1, 10 KO), który w  debiutanckim występie w USA jednogłośnie pokonał w walce o tytuł IBF North America Rayco Saundersa, nie zdąży jednak przygotować się na kwietniowy termin, bo zaledwie dziesięć dni temu zszedł z ringu.

- Czas był za krótki, bo właśnie spędziłem prawie  cztery  miesiące na obozie treningowym, przygotowując się na 31 marca, do walki której nie mogłem przegrać bo byłoby po mojej karierze w Ameryce - mówi Soszyński. - Ale to bardzo cieszy, że jestem zauważony, że ESPN chce mnie pokazać. To na pewno nie jest moja ostatnia szansa zaprezentowania się amerykańskiej widowni.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zainteresowanie Polakiem wyrażają nie tylko stacje telewizyjne. Nie jest wykluczone, że już wkrótce Soszyński,  trenujący w Chicago Boxing Club z Samem Colonną, szkoleniowcem występującego w tej samej kategorii wagowej Andrzeja Fonfary, podpisze kontrakt z jednym ze znanych amerykańskich promotorów. - Każdy pięściarz ma nadzieję, że zrobi wielką karierę. Bez dobrego promotora jest to niemożliwe - mówi zakopiańczyk.


Przemek Garczarczyk{jcomments on}