Patronat medialny


 


WawrzykRosjanin Denis Bachtow (34-7, 23 KO) będzie rywalem Andrzeja Wawrzyka (25-0, 13 KO) podczas gali "Wojak Boxing Night" 2 czerwca w Bydgoszczy. Zwycięzca pojedynku opuści ring z mistrzowskimi pasami WBA International i WBC Baltic kategorii ciężkiej.

32-letni pięściarz z Sankt Petersburga będzie z pewnością jednym z najtrudniejszych przeciwników w karierze młodszego o 8 lat Wawrzyka; przy wzroście 181 cm waży około 102 kg, obdarzony jest bardzo mocnym ciosem i ma na swoim koncie pojedynki z kilkoma zawodnikami szerokiej światowej czołówki.

Na przełomie roku 2009 i 2010 Bachtow rozwiał marzenia wschodzącej gwiazdy niemieckiej wagi ciężkiej, niepokonanego wcześniej dwukrotnego medalisty mistrzostw świata Steffena Kretschmanna, stopując go dwa razy, najpierw w pierwszej potem w dziewiątej rundzie. - Wiedziałem wtedy, że nie mam co liczyć w Niemczech na wygraną na punkty, więc wziąłem sprawy w swoje ręce i znokautowałem go - wspomina Rosjanin i dodaje: - W Polsce zamierzam to samo zrobić z Wawrzykiem. Pamiętam go z wspólnych sparingów, jest dobry, ale sparingi to tylko sparingi. Gdy nie będzie miał na głowie kasku, boksować będziemy w mniejszych rękawicach, poczuje siłę moich pięści, tak jak kiedyś inny Polak - Albert Sosnowski, którego na sparingach dwa razy posyłałem na deski.

- Bachtow może sobie dużo gadać, zobaczymy, co pokaże w ringu - ripostuje Wawrzyk, który do czerwcowego występu szykuje się, sparując z Michaelem Sprottem, Travisem Walkerem i Onrejem Palą.

"Noc wagi ciężkiej" w Bydgoszczy: kup bilety na eventim.pl >>

Na gali w Bydgoszczy anonsowanej pod hasłem "Noc wagi ciężkiej" oprócz Andrzeja Wawrzyka wystąpią także: niepokonany Artur Szpilka (10-0, 8 KO), Tomasz Hutkowski (20-0-2, 14 KO), Krzysztof Zimnoch (10-0-1, 8 KO) i Damian Trzciński (3-2, 2 KO).