Patronat medialny


 


Boksujący w wadze ciężkiej Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO) podpisał kontrakt menadżerski z rozdającym karty w światowym boksie zawodowym Alem Haymonem. Współpromowany przez grupy Sferis KnockOut Promotions i Warriors Boxing krakowianin wraca obecnie do pełni formy po poważnym wypadku samochodowym, w jakim brał udział w maju ubiegłego roku.

- Na razie nie wiemy, czy Andrzej powróci na ring pojedynkiem w USA czy w Polsce. Oczywiście wolelibyśmy wariant polski, ale zaczęliśmy już załatwiać wszelkie formalności, w tym wizę pracowniczą, na okoliczność wyjazdu Andrzeja za Ocean - mówi promotor boksera Andrzej Wasilewski.

Wawrzyk jest drugim pięściarzem grupy Sferis KnockOut Promotions, który w ostatnim czasie związał się z Alem Haymonem. Wcześniej zrobił to Artur Szpilka.

- To kontynuacja naszej polityki, jaką prowadzimy od dłuższego czasu. Al Haymon to prawdziwy gigant w świecie boksu, wczoraj ogłosił swoje imponujące plany na rok 2015, a prawdopodobnie w kolejnym tygodniu pojawią się następne informacje. Cieszymy się, że jako grupa możemy uczestniczyć a najważniejszych wydarzeniach bokserskich, od Rosji po USA - dodaje Wasilewski. 

27-letni Andrzej Wawrzyk na zawodowych ringach stoczył 30 walk, z których wygrał 29, w tym 15 przez nokaut. W maju 2013 roku bokser z Krakowa stanął do walki o mistrzostwo świata WBA z Aleksandrem Powietkinem, jednak przegrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.