Patronat medialny


 

Pięściarz wagi ciężkiej z Krakowa Andrzej Wawrzyk jest przymierzany do występu na gali Polsat Boxing Night 17 września w trójmiejskiej Ergo Arenie. Były pretendent do tytułu mistrza świata celuje w wymagającego przeciwnika, a tymczasem może zmierzyć się z Marcinem Siwym (15-0, 6 KO).

- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - roześmiał się zaskoczony Tomasz Babiloński, jeden z promotorów gali nad Zatoką Gdańską, gdzie pojedynkiem wieczoru będzie starcie mistrza świata Krzysztofa Głowackiego z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem. Szef grupy Babilon Promotion nie chciał więcej komentować sprawy ewentualnego starcia Wawrzyka z Siwym.

Mieszkaniec Niepołomic nie ukrywa, że chciałby zmierzyć się z solidnym rywalem, ponieważ od czasu powrotu do kontuzji postanowił sobie, aby z walki na walkę sukcesywnie podnosić sobie poprzeczkę. - Najbardziej by mi pasowała walka w Stanach Zjednoczonych. W te wakacje niby miałem mieć pojedynek z Geraldem Washingtonem (Amerykanin zaboksuje 16 lipca w Birmingham – przyp. AG), ale jak widać, w boksie zawodowym niczego nie można być pewnym - ocenia Wawrzyk, ale ze zrozumieniem podchodzi do obecnej sytuacji.

Pełna treść artykułu w "Gazecie Krakowskiej" >>