Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Urbański Tebojew

W walce wieczoru gali Babilon Promotion w Nowym Dworze Mazowieckim, której stawką była Złota Rękawica Europy Centralnej wagi średniej, Ismail Tebojew (7-2-1, 3 KO) pokonał na punkty 78-75 Daniela Urbańskiego (21-10-3, 5 KO).

Dwie pierwsze odsłony zapisał na swoim koncie zdecydowanie aktywniejszy i silniejszy fizycznie Tebojew, który kilka razy wstrząsnął Urbańskim mocnymi prawymi. W trzecim starciu Urbański powrócił do gry, udanie odpowiadając na ataki Ingusza kontrami z lewej ręki.

Czwarta runda toczyła się pod dyktando dobrze bijącego lewymi sierpowymi Polaka. W piątym starciu obaj zawodnicy, choć bardzo zmęczeni, mieli swoje momenty, jednak minimalnie lepiej wydawał się prezentować Urbański. Szósta odsłona na korzyść aktywniejszego Tebojewa, który ulokował na szczęce rywala kilka mocnych prawych prostych. Również w siódmej rundzie górą był Tebojew.

W ostatnim starciu obaj zawodnicy rzucili na szalę wszystkie swoje siły, zasypując się gradem ciosów, jednak o wyniku walki zadecydować musiał ostatecznie sędzia punktowy, który wskazał wygraną Ismaila Tebojewa.