Patronat medialny


 


Dziś jest poniedziałek, 31 października 2011.

116 lat temu urodził Les Darcy. Darcy, mimo że żył zaledwie 22 lata, uważany przez wielu historyków za najlepszego australijskiego pięściarza w historii.

107 lat temu Joe Gans, jeden z najlepszych pięściarzy wagi lekkiej w historii, wygrał z Jimmy Brittem przez dyskwalifikację w 6. rundzie. Britt posłał Gansa na deski czterokrotnie, ale ostatni cios zadał zanim Gans jeszcze zdążył się podnieść.

70 lat temu, 20-letni Sugar Ray Robinson pokonał byłego mistrza świata wagi półśredniej - Fritzie Zivica.

38 lat temu urodził się Byron Mitchell, dwukrotny mistrz świata kategorii super średniej.

19 lat temu Lennox Lewis znokautował w drugiej rundzie Razora Ruddocka i w ten sposób wywalczył prawo walki o tytuł mistrza świata WBC kategorii ciężkiej z Tony Tuckerem.

13 lat temu Naseem Hamed pokonał Wayne'a McCullougha i obronił tytuł mistrza świata WBO kategorii piórkowej.

Na tej samej gali Marco Antonio Barrera, późniejszy pogromca Hameda, znokautował w 3. rundzie Richiego Wentona i wywalczył wakujący pas WBO kategorii super koguciej.

2 lata temu doszło walki pomiędzy Josephem AgbekoYhonny Perezem. Po znakomitym pojedynku, który był kandydatem do walki roku, zwyciężył Perez i tym samym odebrał Agbeko tytuł mistrza świata IBF kategorii koguciej. 

Rok temu Daniel Geale znokautował w 12. rundzie Romana Karmazina. Zwycięstwo to otworzyło mu drzwi do walki o mistrzostwo świata IBF kategorii średniej z Sebastianem Sylvestrem.