Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Damian JonakW głównym wydarzeniu wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Katowicach, Damian Jonak (30-0-1, 20 KO) pokonał Alexa Bunemę (31-8-2, 17 KO). Pięściarz grupy 12 Round KnockOut Promotions zdobył tym samym pasy WBC Baltic oraz WBA Intercontinental wagi junior średniej. Po dziesięciu jednostronny rundach sędziowie punktowali 100-89, 100-89 oraz 99-90 dla Polaka.

Jonak w pierwszych rundach znakomicie kontrolował pojedynek lewym prostym. Bunema cofał się w linii prostej, a po zepchnięciu do lin Polak decydował się na bardziej odważne akcje. W drugim starciu pięściarz z Konga był liczony po ciosie z prawej ręki.

W trzeciej rundzie Bunema zaczął był bardziej aktywny w półdystansie, ale Jonak w porę opanował sytuację i ponownie sięgnął po częste ciosy proste wyprowadzane z lewej ręki. W kolejnych starciach to dalej Polak był stroną przeważającą, a pięściarz z Afryki ograniczył się do sporadycznych kontrataków. Jonak systematycznie spychał rywala do lin, ale doświadczenie Bunemy pozwalało mu przetrwać momenty skomasowanych ataków faworyta miejscowej publiczności.

Skryty za szczelną podwójną gardą reprezentant Konga dotrwał do ostatniego gongu, jednak nie chciał wdawać się w otwartą wojnę z Polakiem. Jonak dążył do wygranej przed czasem, jednak żadna z jego akcji nie była w stanie zastopować Bunemy. Dla Polaka było to trzecie tegoroczne zwycięstwo.