Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Damian Jonak8 grudnia na gali "Wojak Boxing Night" w Katowicach notowany w czołówce światowych rankingów wagi junior średniej Damian Jonak (34-0-1, 21 KO) zmierzy się z mistrzem Unii Europejskiej Jacksonem Osei Bonsu (43-5, 29 KO).

Ciemnoskóry Belg miał już okazję boksować w przeszłości w Polsce - we wrześniu 2008 roku uległ w Kielcach po zaciętej dwunastorundowej walce Rafałowi Jackiewiczowi, tracąc na jego rzecz tytuł mistrza Europy kategorii półśredniej.

- Bonsu od tamtej pory zmienił klasę wagowa i zmienił też styl boksowania, teraz walczy z zawodnikami silniejszymi fizycznie i nie ma już takiej przewagi siły, jak miał w kategorii półśredniej. Pamiętam, że gdyby nie dobra taktyka i bokserskie umiejętności Jackiewicza, Bonsu po prostu by go wtedy zmiótł z ringu. Bonsu nadal jest jednak bardzo niebezpieczny, zadaje dużo ciosów, trzeba się będzie pilnować do ostatniej rundy - ocenia trener Jonaka Fiodor Łapin, który w niedalekiej przyszłości widzi swojego podopiecznego w walce o mistrzostwo świata.

- Mieliśmy już nawet kilka propozycji i nawet je przyjmowaliśmy, ale ostatecznie coś tam parę razy nie wypaliło - zdradza szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions. - Jesteśmy jednak gotowi podjąć tę rękawice i mamy nadzieję na walkę o mistrzostwo w 2013 roku. Nie ma na co czekać.... Z zawodnikami średniego poziomu Damian nie ma problemów, czas wskoczyć na ten poziom najwyższy i wtedy okaże się, czy może zostać mistrzem świata!


http://www.youtube.com/watch?v=G9JsNsfnul8

Bilety na galę "Wojak Boxing Night", której współorganizatorem jest miasto Katowice, nabyć można na stronach internetowych ebilet.pl i eventim.pl. Bezpośrednia transmisja z imprezy w Polsat Sport i Polsat.