Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Po kilku miesiącach spędzonych głównie na leczeniu kontuzji Damian Jonak (36-0-1, 21 KO) powraca na Śląsk. W sobotę ulubieniec tutejszej publiczności stoczy walkę w szczególnym dla jego bokserskiego życiorysu Jastrzębiu-Zdrój. W tym miejscu Jonak toczył pierwsze amatorskie pojedynki, a najbliższy występ być może będzie dla niego ostatnim przed walką o mistrzostwo świata.

- Jastrzębie zawsze zajmowało w moim sercu szczególne miejsce. Ludzie tutaj doskonale znają się na boksie, dlatego będę chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony - mówi przed swoim drugim tegorocznym startem 30-letni pięściarz.

Rywalem Jonaka będzie boksujący zawodowo od ponad sześciu lat Szkot Kris Carslaw (18-4, 4 KO). 29-latek w swojej karierze miał okazję walczyć o tytuł mistrza Europy federacji WBO oraz uczestniczyć w popularnym na Wyspach Brytyjskich turnieju "Prizefighter", gdzie doszedł do półfinału. W ostatnim pojedynku Carslaw pokonał na punkty Polaka Adama Grabca.

- To twardy i niewygodny rywal, który potrafi być bardzo groźny. Postaram się narzucić mu swój styl, pokazać swoją wyższość i udowodnić, że zasługuję na walkę o pas - zapowiada Jonak.

Bezpośrednią transmisję z gali w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzi Polsat Sport. Początek programu o godz. 19.30.

http://www.youtube.com/watch?v=u9_SNnJBLd4