Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera oferta walki dla Damiana Jonaka (37-0-1, 21 KO) na planowanej na 26 kwietnia gali HBO nowojorskiej Madison Square Garden. Rywalem niepokonanego polskiego junior średniego miałby być należący do ścisłej światowej czołówki James Kirkland (32-1, 28 KO).

- Jestem w stałym kontakcie z Leonem Margulesem i 50 Centem, którzy współorganizują nowojorską imprezę i muszę przyznać, że oferta dla Damiana jest podobna do tej dla Artura Szpilki, który nie tak dawno boksował w Nowym Jorku z Bryantem Jenningsem - mówi współpracujący od lat z Jonakiem promotor Andrzej Wasilewski.

Na chwilę obecną jednak trudno powiedzieć, czy dojdzie do starcia Jonaka z Kirklandem, bo polski pięściarz wyleciał kilka dni temu do USA i nie ma z nim kontaktu...

- Nie będę ukrywał, że sytuacja jest dziwna. Damian miał być w środę w Polsce, a nadal jest nieosiągalny. Dziwi mnie to zachowanie, bo Damian od lat prosił o taką walkę. Jest wszystko - telewizja HBO, znakomity rywal, Madison Square Garden, ale stoimy w miejscu. Mam nadzieję, że Damian pamięta, że do końca 2014 roku ma kontrakt na wyłączność z firmą Wersport, nie będzie słuchał głosów nieuczciwych doradców i wkrótce dopniemy wszystkie szczegóły związane z pojedynkiem z Kirklandem - dodaje Wasilewski.