Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

- Damian Jonak wykonuje katorżniczą pracę, zasuwa na treningach za trzech - mówi trener Robert Złotkowski, który przygotowuje go do walki z Tunezyjczykiem Ayobuem Nefzi. Walka odbędzie się 16 maja na gali Tymex Boxing Promotion w Inowrocławiu.

32-letni Damian Jonak, mający świetny rekord 38-0-1, trenuje w Warszawie z Robertem Złotkowskim, który wcześniej szykował m.in. Przemysława Saletę do zwycięstwa z Andrzejem Gołotą. - Nie spodziewajmy się cudów, bo współpracujemy krótko, ale obaj jesteśmy dobrej myśli. Damian ma bardzo mocny cios, znakomitą kondycję, a staramy się poprawić np. jego pracę nóg. Na bieżąco przekazuję moje spostrzeżenia, m.in. dotyczące ustawienia na nogach - powiedział Robert Złotkowski, który jako zawodowiec w latach 1998-2001 wygrał 13 walk, a 2 przegrał.

Zawodowymi Mistrzami Europy byli poprzedni zawodnicy tego szkoleniowca - Przemysław Saleta i Rafał Jackiewicz. Ten drugi boksował też o pas Mistrza Świata IBF. Podobne ambicje ma Damian Jonak, który po raz drugi wystąpi na gali organizowanej przez promotora Mariusza Grabowskiego. - To niesamowicie pracowity bokser, zdeterminowany aby osiągnąć sukces. To jest taki typ zawodnika, który najchętniej nie opuszczałby sali, tylko ciągle trenował. Kończymy trening, a on jeszcze chce zrobić dwie rundy skakanki. Czasem trzeba powiedzieć dość, dać odsapnąć organizmowi, pozwolić odpocząć. To z korzyścią, niż miałoby dojść do przetrenowania - uważa 39-letni trener.

Robert Złotkowski prowadzi zajęcia w ośrodku OSiR na ul. Łabiszyńskiej oraz wraz z żoną (Szkoła Jogi) na Łodygowej. - Na sparingach mamy młodych, niewygodnych stylowo pięściarzy. Oni bardzo dużo się ruszają, wręcz biegają po ringu. Wiedzą, że nie mogą być statyczni, bo to pasuje silnemu i twardemu Damianowi. Dlatego zadają cios i na nogach przemieszczają się. To bardzo pożyteczne zajęcia - przyznał.

Damian Jonak i Robert Złotkowski, a także szef Tymexu Mariusz Grabowski mają szansę na dłuższą współpracę. - Damian dąży do walki o Mistrzostwo Świata. Czas pokaże, jak potoczy się jego kariera. Bardzo w niego wierzę, jest przykładem zaangażowania dla młodzieży - mówi były Mistrz Świata w kickboxingu.

Na sobotniej gali w Inowrocławiu, którą pokaże telewizja Polsat, wystąpią też Ewa Brodnicka, Krzysztof Cieślak, Michał Żeromiński, Nikodem Jeżewski, Marcin Siwy i Robert Parzęczewski.