Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Już w najbliższą sobotę na gali organizowanej przez grupę Babilon Promotion w Legionowie Damian Jonak (27-0-1, 19 KO) w walce o mistrzowski pas WBC Baltic wagi junior średniej skrzyżuje rękawice z Meksykaninem Jose Luisem Cruzem (41-6-2, 33 KO). Dla jednego z najefektowniej boksujących polskich zawodowców będzie to najprawdopodobniej najtrudniejszy test w dotychczasowej karierze, bo jego rywal to prawdziwy ringowy weteran zaprawiony w starciach z takimi mega-gwiazdami jak  Shane Mosley, Joshua Clottey czy Carlos Baldomir.

- Czekałem na takiego rywala, wiem, że szykują się pięściarskie fajerwerki, bo ani Cruz ani ja nie mamy w zwyczaju unikać ostrych wymian ciosów - mówi Jonak, który w aktualnym rankingu World Boxing Council sklasyfikowany jest na 25. pozycji.

Bielty na galę w cenie od 15 PLN na eventim.pl >>

Jose Luis Cruz do Warszawy przyleciał już w niedzielę. - Upałów tutaj wielkich nie macie, ale w sobotę na pewno będzie gorąco. Mam za sobą walki z Mosleyem i Clotteyem, więc taki rywal jak Damian nie budzi u mnie strachu. Przyjdźcie na walkę, będzie się działo! – zaprasza Meksykanin.

Oprócz starcia Jonaka z Cruzem w Legionowie rozegrany zostanie inny bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek - pomiędzy czołowym polskim amatorem minionych lat Krzysztofem Szotem (12-0, 3 KO) i Dominikańczykiem Felixem Lorą (12-6-4, 6 KO), który w maju tego roku sprawił sporą niespodziankę, zwyciężając w Łodzi niepokonanego wcześniej Krzysztofa Cieślaka.

Bezpośrednią transmisję z dwóch głównych walk wieczoru gali przeprowadzi TVP1. Inne pojedynki legionowskiej imprezy - z udziałem Ismaiła Tebojewa (3-0-1, 2 KO), Daniela Urbańskiego (17-5-3, 5 KO), Krzysztofa Zimocha (4-0-1, 4 KO) i Maurycego Gojko (13-20-1, 5 KO) - pokaże na żywo TVP Sport.{jcomments on}