Patronat medialny


 

- Przygotowywałam się do tej walki pod okiem mojego nowego trenera, Pawła Kłaka. Czuję się świetnie, jestem silnie zmotywowana - opowiada Ewa Brodnicka (2-0, 0 KO), Wicemistrzyni Świata w Kickboxingu 2011, która na zawodowym ringu w boksie zadebiutowała w lutym 2013 roku.

Już w najbliższy weekend, 8 lutego podczas Gali Boksu Zawodowego TYMEX Boxing Night w Pionkach, Ewa Brodnicka zmierzy się z Pavlą Votavovą (0-6, 0 KO).  Votavova to 27-letnia pięściarka z Czech. Ich pojedynek zakontraktowany jest na 4 rundy. Oprócz starcia Brodnickiej z Votavovą 8 lutego obejrzymy siedem zawodowych walk bokserskich i dwa starcia zawodników w formule MMA i K1.

- Zapowiada się bardzo emocjonujący wieczór. Trzymam kciuki za Ewę. Jestem przekonany, że w Pionkach odniesie swoje kolejne zwycięstwo na zawodowym ringu - mówi Marco Beniamino Brioschi, właściciel firmy B.ILO Poland, miłośnik boksu i nowy sponsor Ewy Brodnickiej.

Brioschi sam blisko trzydzieści lat temu sięgał po tytuły w boksie amatorskim, w tym interkontynentalnego mistrza juniorów. Dziś pomaga najbardziej perspektywicznym bokserom z Polski. Niedawno głośno było o jego współpracy z Maciejem Sulęckim.

- Ewa to bardzo ambitna i nastawiona na sukces bokserka, w którą warto zainwestować. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co osiągnęła w kickboxingu, wierzę w to, że uda jej się powtórzyć te sukcesy również w boksie - dodaje Brioschi.