Patronat medialny


 


Węgierka Chamie Klaudia Gina, która już dwa razy walczyła o Mistrzostwo Świata, będzie rywalką Ewy Brodnickiej na gali 14 marca w Lubinie. Stawką jest tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski, a pojedynek odbędzie się na dystansie 8 rund.

- W ubiegłym roku Gina stoczyła świetny bój z bardzo doświadczoną Niemką Ramoną Kuehne (22-1). W 6. rundzie doznała jednak kontuzji łokcia i walkę przerwano - powiedziała Ewa Brodnicka (6-0) o przeciwniczce, która legitymuje się rekordem 11-2.

25-letnia zawodniczka trenująca w Budapeszcie drugą porażkę poniosła w grudniu – została znokautowana przez inną Niemkę Nicole Wesner (9-0). Obie przegrane Węgierki, to niepowodzenia w walkach o Mistrzostwo Świata w wagach super piórkowej i lekkiej. - To solidna przeciwniczka, młoda, ambitna i głodna sukcesu. Dobrze porusza się na nogach i zadaje ciosy-kombinacje w różnych płaszczyznach, zarówno w ataku jak i w defensywie - mówi Ewa Brodnicka (Tymex Boxing Promotion). Chamie Klaudia Gina na początku zawodowej kariery wygrała na punkty już z Polką - Klaudią Szymczak. Walka odbyła się na Węgrzech i trwała 4 rundy.

- Mój trener Krzysztof Drzazgowski wprowadza co jakiś czas różne nowinki treningowe, co nie pozwala na nudę, ale przede wszystkim podnosi moje umiejętności. Sparuję m,in, na Torwarze w Legia Fight Club z Anną Słowik. Współpracuję również z Żoliborską Szkołą Boksu, gdzie sparuję z Chłopakami - dodała.

Do tej pory Ewa Brodnicka nie walczyła jeszcze z nikim o tak dobrym bilansie ringowym. - Cieszy mnie fakt, że będę rywalizować z dobrze wyszkoloną zawodniczką, która powinna postawić mi wysoko poprzeczkę. Chciałabym aby kibice zobaczyli zaciętą i emocjonującą walkę - przyznała.

Organizatorami gali w Lubinie są Global Boxing i Tymex Boxing Promotions. Wydarzeniem wieczoru 14 marca będzie starcie w kat. Ciężkiej pomiędzy Mariuszem Wachem i Nigeryjczykiem Gbenga Oloukunem, który trenuje w Niemczech.