Patronat medialny


 


Stephen Espinoza, szef boksu w amerykańskiej telewizji Showtime zapowiedział, że w przyszłym roku stacja wróci do pokazywania kobiecego boksu. Pierwsze telewizyjne gale z udziałem pań mają trafić na antenę w maju.
 
- Kobiecy boks pojawi się w przyszłym roku w naszej ofercie w najlepszym czasie antenowym. Zobaczmy jak dobrze kobiece walki przyjmowane są w UFC, czemu w boksie miałoby być inaczej? Nie narzekamy na brak utalentowanych pięściarek - tłumaczy Espinoza.
 
- Mamy na oku kilka zawodniczek, które boksują efektownie i przyciągają na trybuny sporo kibiców. Takie pięściarki będziemy chcieli pokazywać. Kobiecy boks potrafi być bardzo emocjonujący - mówi szef boksu w Showtime.
 
W tym roku walki kobiet regularnie zaczęły pojawiać się na galach z cyklu Premier Boxing Champions. Jedna z nich znalazła się nawet w czasie antenowym podczas transmisji w telewizji Spike.
 
Polska mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO) od dłuższego czasu nie kryje chęci zaboksowania przed amerykańską publicznością. Być może w przyszłym roku stanie przed taką szansą na dużej gali za Oceanem.