Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO) przejdzie w najbliższym czasie operację łokcia. 32-letnią "Tygrysicę" czeka teraz dłuższa przerwa od bokserskich treningów.

- Łokieć zaczął mnie boleć tuż przed wrześniową walką z Magdziak Lopes. Na rozgrzewce w szatni przestrzeliłam jeden cios i poczułam ogromny ból. Teraz miałam trochę wolnego i zaleczałam sobie ten uraz, ale jak wróciłam do treningów, to okazało się, że ból powraca przy każdym dynamicznym wyprostowaniu ręki - mówi Piątkowska.

Pięściarka grupy Sferis KnockOut Promotions miała wiosną boksować z Mikaelą Lauren, która jest oficjalną pretendentką do pasa należącego do Polki. Wygląda na to, że pojedynek ze Szwedką odsunie się w czasie.

- Robiłam wszystko, żeby uniknąć operacji, ale nie ominie mnie to. Lekarze twierdzą, że to prosty zabieg, ale po operacji miną trzy miesiące zanim zacznę bić w worek i sparować. Możliwe, że zabieg przejdę już w przyszłym tygodniu - zdradza "Tygrysica".

Piątkowska jako pierwsza Polka sięgnęła po mistrzowski pas federacji World Boxing Council. Wcześniej zdobyła także mistrzostwo Europy.