Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Promotorzy Ewy Piątkowskiej (10-1, 4 KO) i Mikaeli Lauren (28-4, 13 KO) osiągnęli porozumienie w sprawie organizacji walki o należący do Polki tytuł mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej - poinformował redakcję ringpolska.pl Piotr Werner, jeden z promotorów Piątkowskiej.

- Wczoraj tuż przed północą podjąłem ostatnią próbę negocjacji i doszliśmy do porozumienia z Nisse Sauerlandem. Niestety nie było w Polsce pieniędzy, żeby zadowolić tak doświadczoną i utytułowaną zawodniczkę jak Lauren, więc pojedynek odbędzie się w Skandynawii - zdradził Werner.

Wstępnie walka Piątkowskiej z Lauren planowana jest na 1 kwietnia, a jedną z możliwych lokalizacji jest Oslo. Dzisiaj miał się odbyć przetarg wyłaniający organizatora tego pojedynku, jednak wobec wypracowanego kompromisu, konkurs ofert został odwołany.

- Zaraz po szczęśliwym zakończeniu rozmów, wysłaliśmy do WBC informację o naszych ustaleniach. Federacja nam pogratulowała i zaakceptowała nasze ustalenia - tłumaczy Werner.

Dla Polki będzie to pierwsza obrona wywalczonego we wrześniu tytułu World Boxing Council. Wcześniej to trofeum posiadała właśnie Lauren, która nigdy nie przegrala w limicie do 69 kilogramów.