Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


25 maja podczas gali organizowanej na PGE Narodowym do pierwszej obrony tytułu mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej przystąpi Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO). Rywalką "Tygrysicy" będzie doświadczona Maria Lindberg (16-3-2, 9 KO).

- Trzy razy przegrała, ale zawsze na punkty i z rywalkami ze światowego topu. Spodziewam się, że walka na wyjeździe nie zrobi na niej wielkiego wrażenia, jak również stawka i rywalizacja na dużym obiekcie. Ona po prostu przyjedzie po swoje. Wiem, że miała bardzo dobrą propozycję ze Stanów Zjednoczonych, by zmierzyć się z Claressą Shields. Stwierdziła, że w Polsce ma większe szanse - stwierdziła w rozmowie z TVP Sport Piątkowska.

Lindberg w przeszłości dwukrotnie boksowała już o mistrzowskie pasy w boksie zawodowym. Teraz stanie przed trzecią szansą, aby sięgnąć po jeden z najbardziej prestiżowych pasów.

- Jesteśmy w trakcie najcięższych przygotowań – sparingi, ciężkie tarcze i ćwiczenia siłowe. Jest czas, żeby się porządnie wymęczyć. Na dwa tygodnie przed galą zaczniemy trenować nieco lżej - relacjonuje pięściarka grupy KnockOut Promotions.

Głównym wydarzeniem gali na PGE Narodowym będą walki z udziałem Artura Szpilki, Mariusza Wacha oraz Izuagbe Ugonoha. Transmisja gali na kanałach Telewizji Polskiej.

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >>