Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Ewa Piątkowska (13-1, 4 KO) jest jedyną Polką, która zostanie objęta Clean Boxing Program (CBP) - programem mającym na celu walkę z dopingiem. Według wytycznych CBP pięściarze, a od 1 września także pięściarki, są objęci przez cały rok nadzorowaną przez VADA wyrywkową kontrolą antydopingową. Warunki uczestnictwa w programie należy zaakceptować do 31 sierpnia.

W męskim boksie do CBP muszą przystąpić wszyscy mistrzowie federacji oraz zawodnicy sklasyfikowani w czołowej piętnastce rankingów. Wśród kobiet zakres testów będzie węższy - testowane będą mistrzynie świata oraz pięściarki klasyfikowane w czołowej piątce rankingów.

Pięściarki, które nie zastosują się do zarządzenia World Boxing Council i nie przystąpią do CBP zostaną pozbawione mistrzowskich tytułów lub usunięci z list rankingowych. Testy są przeprowadzane przez założone w 2011 roku i kierowane przez dr Margaret Goodman Voluntary Anti-Drug Association (Dobrowolne Stowarzyszenie Anty-Dopingowe) z siedzibą w Las Vegas.

Wszystkie testy VADA przeprowadzane są zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA). Lista wszystkich niedozwolonych środków dopingujących (PED) jest publikowana i ciągle uaktualniana na oficjalnej stronie internetowej VADA. Każda z pięściarek objętych CBP, musi podać swój numer telefonu praz miejsca zamieszkania oraz treningów.

Ewa Piątkowska dzierży tytuł mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej. Ostatni pojedynek pięściarka grupy KnockOut Promotions stoczyła w lipcu.