Patronat medialny


 


Grzegorz ProksaChoć grupa promocyjna Sturm Box Promotions, która wygrała przetarg na organizację walki o tytuł mistrza Europy wagi średniej pomiędzy Grzegorzem Proksą (26-0, 19 KO) a Sebastianem Zbikiem (30-1, 10 KO), zgłosiła już do federacji EBU 2 kwietnia jako oficjalną datę pojedynku, wątpliwe jest, by udało się w ogóle doprowadzić do konfrontacji "Super G" ze Zbikiem, bo niemiecki challenger nie ma ochoty mierzyć się z niepokonanym Polakiem.

Proksa, który po mistrzowski pas sięgnął w październiku, deklasując w trzech rundach byłego czempiona globu Sebastiana Sylvestra, nie kryje swojego niezadowolenia z postawy wyznaczonego przez European Boxing Union przeciwnika.

- Ja na pewno wystąpię w marcu, na pewno będę bronił tytułu, tylko pytanie, z kim... Jeśli Zbik zrezygnuje, niech idzie w swoją stronę! Zmierzymy się z rywalem, którego narzuci nam federacja EBU albo dostaniemy zielone światło i wybierzemy inną najbardziej atrakcyjną opcję - skomentował zaistniałą sytuację w rozmowie z ringpolska.pl "Super G", dodając, że na chwilę obecną najbardziej prawdopodobne jest, iż kolejny pojedynek stoczy na terenie Niemiec. 

Już jutro na ringpolska.pl pierwszy w tym roku wywiad z Grzegorzem Proksą. Zapraszamy!