Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Grzegorz ProksaSergio Mora (24-3-2, 7 KO) pokonał byłego mistrza Europy wagi średniej Grzegorza Proksę (29-3, 21 KO) w głównym wydarzeniu gali z cyklu "Friday Night Fights" na Florydzie. Po dziesięciu ciekawych rundach sędziowie punktowali 96-94, 96-94 i 98-92 dla Amerykanina.

Polak od początku walki starał się naciskać na dysponującego lepszymi warunkami fizycznymi rywala i szukał głównie ciosów na korpus. W pierwszym starciu Mora kilkakrotnie zaskoczył Proksę szybkimi ciosami w półdystansie, ale w dwóch kolejnych rundach to pięściarz z Węgierskiej Górki zyskał przewagę.

Od czwartej rundy szala zwycięstwa zaczęła przechylać się w stronę Mory, który złapał właściwy rytm i systematycznie trafiał przeciwnika kombinacjami uderzeń z obu rąk. Amerykanin dobrze czuł się w półdystansie, przepuszczał ataki nastawionego na mocne uderzenie Proksy i skutecznie kontrował. W ósmej rundzie Mora mocno trafił Polaka prawym sierpowym, jednak chwilę później Proksa doszedł do siebie.

Mora znakomicie wykorzystywał swoje warunki fizycznie, świetnie poruszał się na nogach, nie pozwalał Polakowi na złapanie rytmu, a na przestrzeni całego pojedynku był zawodnikiem szybszym i bardziej precyzyjnym. W ostatnim starciu Proksa zdecydował się na jeszcze jeden mocny atak, jednak Mora do ostatniego gongu czujnie się bronił i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.