Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

11 marca w Koninie odbędzie się gala MB Boxing Night 11: Heavy Business. W walce wieczoru wystąpi ścigający europejskie tytuły Kamil Łaszczyk (30-0, 10 KO), który zmierzy się z Ismailem Galiatano (10-2-3, 2 KO). Kibice zobaczą w akcji także Tomasza Nowickiego (10-0, 2 KO), Patryka Szymańs kiego (21-4, 11 KO) oraz finał krajowej trylogii w wadze ciężkiej. Transmisja gali w TVP Sport. Bilety już w sprzedaży!

Na początku 2022 roku Łaszczyk został wyznaczony do walki o tytuł mistrza Unii Europejskiej (EBU-EU). Jego rywalem miał zostać Mauro Forte (16-0-2, 2 KO). Z myślą o przygotowaniach do walki z włoskim mańkutem wybór padł na boksującego również z odwrotnej pozycji Galiatano, który jest niepokonany odkąd w 2020 roku wrócił do zawodowego boksu. Grupa MB Promotions wygrała przetarg na zorganizowanie walki o tytuł, ale Mateusz Borek poinformował, że obóz Włocha zrezygnował z pojedynku. Do starcia ze "Szczurkiem" został wyznaczony Andoni Gago (25-4-4, 7 KO) - doświadczony Hiszpan, który zdobywał już pasy mistrza Unii Europejskiej oraz mistrza Europy [aktualizacja - Gago także wycofał się z potyczki z Łaszczykiem].

Tuż przed walką wieczoru do ringu wyjdzie Tomasz Nowicki (10-0, 2 KO). W 2021 roku stoczył cztery zwycięskie pojedynki i uważa się za najlepszego Polaka w kategorii junior średniej. Tym razem spotka w ringu Juana Ruiza (27-6, 19 KO), który w ostatnim występie postawił twarde warunki Przemysławowi Zyśkowi. Na gali MB Promotions nie może również zabraknąć polsko-polskich pojedynków o wysokim ładunku emocjonalnym. Patryk Szymański (21-4, 11 KO) po wygranej z Danielem Bociańskim (10-0) postanowił szukać pięściarskiego rozwoju w Stanach Zjednoczonych. Do walki z Karolem Welterem (9-1, 4 KO) przygotowywał się pod okiem Andrzeja Fonfary, który stanie w jego narożniku.

Definitywnego rozstrzygnięcia rywalizacji będą szukać Kamil Bodzioch (7-2-1, 2 KO) i Jakub Sosiński (6-2-1, 2 KO). Dwa dotychczasowe pojedynki zakończyły się punktowymi werdyktami, które zostawiły więcej pytań niż odpowiedzi. Tym razem jednak pięściarze wagi ciężkiej po raz pierwszy będą walczyć na dystansie ośmiu rund, a nie sześciu jak dotychczas. W Koninie kibice zobaczą w ringu wracającego po dłuższej przerwie Sebastiana Ślusarczyka (8-1, 5 KO). Obdarzony znakomitymi jak na kategorię półciężką warunkami fizycznymi 24-letni pięściarz (188 cm wzrostu, 200 cm zasięgu ramion) w starciu z Radoslavem Estocinem (8-3-1, 3 KO) zamierza zaprezentować się w odświeżonej wersji, która powstawała w ostatnich miesiącach pod okiem nowego trenera - Mariusza Koperskiego. Podczas MB Boxing Night 11 będzie można obejrzeć w akcji także Łukasza Wierzbickiego (20-1, 7 KO) z Edmondem Zefim (9-1, 5 KO). Polski numer jeden w kategorii półśredniej według statystycznego portalu BoxRec w ostatnim występie wypunktował Rodrigo Labre (6-5) i tym razem zamierza poszukać zwycięstwa przed czasem.