CANELO ZBYT SILNY DLA CHARLO, OBRONIŁ TYTUŁY

Saul Alvarez (60-2-2, 39 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jermella Charlo (35-2-1, 19 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Las Vegas. Po dwunastu rundach jednostronnego pojedynku sędziowie punktowali 119-108 i dwukrotnie 118-109 dla Meksykanina, który obronił tytuły mistrza świata IBF, WBA, WBO i WBC wagi super średniej.

"Canelo" okazał się zbyt silny dla Amerykanina, który nie wyprowadzał zbyt wielu ciosów i przez większość rywalizacji był spychany do obrony. Meksykanin atakował zrywami, polował na pojedyncze, mocne uderzenia, wywierał presję i wyraźnie wygrywał większość rund. 

W siódmym starciu Charlo był liczony po ciosie z prawej ręki. Pięściarz z USA przetrwał kryzys, jednak obraz walki nie zmienił się. Alvarez punktował, trafiał w różnych płaszczyznach, a Charlo wyglądał na zawodnika zdominowanego fizycznie, który nie miał pomysłu na przełamanie przeciwnika. 

Po rozegraniu pełnego dystansu, sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem zwycięzcy. Dla Alvareza była to pierwsza z trzech walk, którą stoczy w ramach kontraktu z telewizją Showtime.