Patronat medialny


 

4 marca na gali w Sosnowcu niepokonany na zawodowych ringach Krzysztof Kopytek (11-0, 2 KO) zmierzy się z byłym mistrzem Francji i pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej Stanislasem Salmonem (25-4-2, 10 KO). Na dobry występ swojego podopiecznego liczy Andrzej Wasilewski. - Krzysztof ma w tej walce coś do udowodnienia - mówi współwłaściciel Sferis KnockOut Promotions, który mocno wierzy w potencjał młodego boksera z Jaworzna.

- Krzysztof w zeszłym roku stoczył przynajmniej jedną walkę za mało - przyznaje Wasilewski. - Niestety czasem plany startowe układają się nie do końca tak, jak byśmy chcieli. Jeden z moich partnerów jest nie do końca przekonany co do talentu i potencjału Krzysztofa, ale skoro tak jest, to według mnie tym bardziej powinniśmy go weryfikować. Pierwszą weryfikacją była walka z Sasunem Karapetyanem, którą moim zdaniem Krzysztof Kopytek zdał celująco, teraz będzie walka oczko wyżej.

- Jeśli Krzysztof wygra w dobry stylu, to pokaże, biorąc pod uwagę jego wiek, że jest zawodnikiem, na którego można patrzeć z dużym szacunkiem i sportowymi oczekiwaniami - twierdzi promotor 22-letniego pięściarza. 

- Osobiście widzę w Krzysztofie obiecującego zawodnika. To, co mi się nie podobało w niektórych jego występach to fakt, że często po bardzo dobrych i ciekawych akcjach w ofensywie, stawał i oddawał inicjatywę - po kilku pięknych dobrych technicznie ciosach dawał się trafiać zwykłymi cepami, pozwalając rywalowi odrobić stratę. Na pewny poziomie to już się nie może zdarzyć, ale Krzysiek na treningach wygląda bardzo obiecująco - przekonuje Andrzej Wasilewski.

Głównym wydarzeniem sosnowieckiej gali będzie powrót na ring dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (49-3-1, 25 KO), który zmierzy się z Walerym Brudowem (42-7, 28 KO). Publiczności zaprezentują się ponadto Paweł Stępień, Kamil Młodziński i Konrad Dąbrowski. Możliwy jest także występ Pawła Kołodzieja.

Kup bilety na galę Sosnowiec Boxing Night! >>