Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Sulęcki

Łukasz Wawrzyczek (18-1-2, 2 KO) skrzyżuje rękawice z niepokonany na zawodowym ringu Maciejem Sulęckim (15-0, 3 KO). Pięściarze w walce wieczoru staną naprzeciwko siebie 9 listopada podczas gali boksu w Ełku. Będzie to pierwszy z dwóch zakontraktowanych pojedynków obydwu zawodników.  

W połowie września Wawrzyczek wziął udział w konferencji prasowej przed planowaną na 30 listopada galą boksu w Częstochowie. Jego rywalem miał być pięściarz z zagranicy pokroju ostatniego rywala, Aleksieja Ribczewa. Ostatecznie podczas częstochowskiej gali Łukasza nie zobaczymy. Wawrzyczek przyjął propozycję podjęcia rękawicy w starciu z Sulęckim, zaproponowaną przez  organizatora gali w Ełku, Andrzeja Gmitruka. Do starcia dojdzie 9 listopada, na dystansie 10 rund.

Pięściarze są sąsiadami w polskich i europejskich rankingach najlepszych bokserów. W kraju Sulęcki jest sklasyfikowany na trzeciej, a Wawrzyczek na czwartej pozycji. W europejskich rankingach Maciej jest 29, natomiast Łukasz zamyka pierwszą 30. Dla pięściarza z Oświęcimia będzie to pierwsza walka stoczona na zawodowym ringu przeciwko innemu zawodnikowi z naszego kraju. Sulęcki krzyżował rękawice z rodakami już trzykrotnie.

Kontrakt podpisany przez pięściarzy obejmuje dwa pojedynki. Bez względu na wynik listopadowego starcia, w rewanżu Wawrzyczek ponownie zmierzy się z Sulęckim w lutym podczas "Polsat Boxing Night".