Patronat medialny


 

W sobotę boks zawodowy wróci do Suwałk po ponad sześciu latach. Jedyna jak do tej pory profesjonalna pięściarska gala została w tym miejscu zorganizowana w 2014 roku. Tym razem odbędzie się tam impreza Knockout Boxing Night 12.

Przed sześcioma laty w walce wieczoru boksował Maciej Sulęcki (28-2, 12 KO), który pokonał na punkty Francuza Howarda Cospolite. Było to zwycięstwo, które przybliżyło pięściarza z Warszawy do pierwszych poważnych zawodowych pojedynków, a w konsekwencji otworzyło drogę do ważnych walk na terenie Stanów Zjednoczonych.

Główną atrakcją gali KBN 12 będzie ponownie występ Sulęckiego, który tym razem skrzyżuje rękawice z Sashą Yengoyanem (44-7-1, 26 KO). Ewentualna wygrana z Ormianinem mieszkającym w Belgii ma ponownie umożliwić zawodnikowi grupy KnockOut Promotions ciekawe amerykańskie możliwości.

- Suwałki już za tydzień! Pierwszy raz w historii Suwałk poważny boks zawodowy. Bardzo się cieszę, to przyjemność, ale i zobowiązanie, bo nie wiem czy szybko w Suwałkach znowu zorganizujemy galę. Będzie naprawdę kilka bardzo dobrych walk - mówi Andrzej Wasilewski, organzator gali i szef KnockOut Promotions.

Podczas suwalskiej nocy z boksem, kibice zobaczą także m.in. pojedynki Kamila Bednarka z Wilmerem Gonzalezem, Mateusza Tryca ze Sladanem Janjaninem i Przemysława Zyśka z Tomim Silvennoinenem. Transmisję przeprowadzi Telewizja Polska na kanałach TVP 1 oraz TVP Sport.