Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Fiasko rozmów w sprawie doprowadzenia do walki pomiędzy mistrzem świata WBC wagi średniej Jermallem Charlo (32-0, 22 KO) i Saulem Alvarezem, otworzyło szansę walki o pas World Boxing Council dla Macieja Sulęckiego (30-2, 11 KO). Stephen Espinoza, który jest szefem sportu w telewizji Showtime, opowiedział o kulisach negocjacji.

- Na początku chcieliśmy walki Charlo z Canelo Alvarezem, ale on wybrał inną drogę. Musieliśmy zmienić plany i zaczęliśmy szukać najlepszego dostępnego rywala. Wydawało nam się, że jest nim Jaime Munguia albo Maciej Sulęcki, który jest sprawdzonym na wysokim poziomie pięściarzem i ringowym weteranem - powiedział Espinoza.

- Wszyscy chcieli zobaczyć walkę Charlo z Canelo, ale musieliśmy wybierać z najlepszych możliwych rywali. Charlo dostał bardzo dobre alternatywne rozwiązanie i na pewno zostanie solidnie przetestowany - dodał szef sportu w Showtime.

Walka Charlo - Sulęcki będzie główną atrakcją gali organizowanej w Houston. Polak po raz drugi w karierze przystąpi do pojedynku o mistrzostwo świata.