Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Maciej Sulęcki (30-2, 11 KO) od przyszłego tygodnia rozpocznie amerykański etap przygotowań przed zaplanowaną na 18 czerwca w Houston walką o pas WBC kategorii średniej z Jermallem Charlo (32-0, 22 KO). "Striczu" wylatuje do Stanów Zjednoczonych, gdzie pozostanie już do samego pojedynku.

Za Oceanem logistycznie jego przygotowaniami pokieruje Andrzej Fonfara, który wspólnie z Pawłem Kłakiem będzie także nadzorował treningi 32-latka. Sulęcki przed podpisaniem kontraktu na starcie z Charlo ustalił ze swoim promotorem Andrzejem Wasilewskim, że sam pokryje koszty przygotowań do walki. W zamian szef KnockOut Promotions zgodził się zmniejszyć swój promotorski "procent" z wypłaty za pojedynek.

Dla Polaka będzie to druga w karierze walka o mistrzostwo świata. Charlo, który wcześniej był mistrzem świata wagi super półśredniej, posiada mistrzowski tytuł federacji World Boxing Council od trzech lat. Dla Amerykanina, który do walki przygotowuje się w Houston, będzie to powrót na ring po rocznej przerwie.