Patronat medialny


 

Za tydzień na gali w Międzydrojach dojdzie do walki o mistrzostwo Polski wagi półciężkiej pomiędzy Dariuszem Sękiem (26-3-2, 8 KO) i Markiem Matyją (13-1, 5 KO). Tomasz Babiloński, jeden z organizatorów imprezy, zdradził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że to będzie bardzo ważny pojedynek dla obu pięściarzy.

- Widziałem kilka sparingowych wojen Matyi z Sękiem, znają się doskonale i wiedzą, że w następną sobotę boksują o swoją przyszłość w naszym teamie, a może w ogóle w boksie. Przegrany po słabej walce nie będzie z nami współpracował, w polskim pięściarstwie zakończył się okres "niańczenia" zawodników. W przypadku dobrej potyczki, może dojść do rewanżu - ocenił szef Babilon Promotion.

Bilety na galę w Międzyzdrojach zostały wyprzedane już kilka dni temu. Impreza reklamowana jako Seaside Boxing Show odbędzie się już po raz dziewiąty.

- Impreza ma swoją renomę, do tego sierpniowy termin sprawia, że fani boksu mogą połączyć przyjazd z letnim wypoczynkiem nad Bałtykiem. Kolejna sprawa to jak zawsze solidna karta walk - przekonuje Babiloński.

Poza walką wieczoru, w Międzyzdrojach kibice zobaczą także m.in. obiecującego pięściarza wagi ciężkiej Pawła Wierzbickiego, który zmierzy się z Arturem Nawrockim oraz utalentowanego zawodnika wagi półciężkiej Pawła Stępnia, który skrzyżuje rękawice z Kubańczykiem Dayronem Lesterem. Galę pokaże na żywo Polsat Sport.