Patronat medialny


 

Władimir Belujsky (11-3-1, 8 KO) będzie przeciwnikiem Marka Matyi (18-2-2, 8 KO) podczas zaplanowanej na 27 marca gali KnockOut Boxing Night 14, która odbędzie się w hotelu Warszawianka w Serocku, niedaleko Warszawy.

25-letni pięściarz na co dzień mieszka w Irlandii, ale pojedynki toczył już na całym świecie. Urodzony w Słowacji zawodnik boksował m.in. na galach organizowanych w Meksyku, Niemczech, Hiszpanii i Belgii. Będzie to jego drugi występ nad Wisłą - w marcu ubiegłego roku znokautował w pierwszej rundzie Vladislava Bilousa na gali w Łomży.

Belujsky to także były pretendent do tytułu młodzieżowego mistrza świata WBO. Ostatni raz boksował w styczniu i wygrał cztery ostatnie pojedynki.

Dla Matyi będzie to drugi występ od ubiegłorocznej porażki z Pawłem Stępniem w starciu na szczycie polskiej wagi półciężkiej. Pięściarz z Wrocławia w grudniu wygrał na punkty z Ondrejem Buderą.

Główną atrakcją marcowej gali będzie pojedynek Fiodora Czerkaszyna z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Macielem. Transmisja gali w TVP 1 oraz TVP Sport.