Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Masternak SimmsDziś wieczorem na gali boksu we Frankfurcie (Polsat Sport godz. 19.30, Polsat godz. 23.15) notowany w czołówce rankingów wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (24-0, 18 KO) w swoim debiucie w barwach Sauerland Event zmierzy się z Michaelem Simmsem (25-15-2, 14 KO). Doświadczony Amerykanin przekonuje, że jego młody rywal z Polski nie będzie go w stanie w ringu zaskoczyć niczym nowym. - Byłem w ringu z najlepszymi, zawodnikami silnymi, szybkimi, widziałem już wszystko - mówi Simms.

- Michael, co wiesz o Mateuszu Masternaku?
Michael Simms:
Nie za dużo. Widziałem kilka jego walk, również ostatnią z Carlem Davisem. To całkiem solidny pięściarz, agresywny, co trochę mi odpowiada.  Jest całkiem dobry.

- Jakie są twoje odczucia na jego temat, co może być jego bronią w walce z tobą?

W tej chwili ciężko jest powiedzieć, co zrobi w walce ze mną. Jeśli będzie chciał się bić, ja też to potrafię. Jeśli będzie chciał boksować technicznie, wyjdzie z tego pojedynek szachowy. Kto będzie szybszy, wygra.

- Sądzisz, że twoje doświadczenie może przemawiać na twoją korzyść?

Tak sądzę. Byłem w ringu z najlepszymi, zawodnikami silnymi, szybkimi, widziałem już wszystko. Nie ma nic takiego, czym on mógłby mnie zaskoczyć. To będzie interesująca walka.

- Mateusz jest niepokonany, czy jest coś szczególnego, jeśli chodzi o walkę z niepokonanym rywalem?
Nie. Jeśli spojrzysz w jego rekord, nie ma tam nikogo specjalnego. Walczył z kimś dobrym? Jeśli w swojej karierze nie masz wyzwań, każdy może być niepokonany. Nie wolno unikać wyzwań, jeśli chcesz być klasowym zawodnikiem.

- Tak jak powiedziałeś, walczyłeś z najlepszymi. Kto twoim zdaniem jest najlepszy w junior ciężkiej?

Ciężko powiedzieć. Każdy ma swoją klasę, swój styl. Waga junior ciężka to znak zapytania, jest trochę zapomniana, wszyscy się przepychają, są goście, którzy nie chcą z nikim walczyć. Przez to ta waga wygląda paskudnie. Jest "Diablo" z Polski, naprawdę silny bokser, Marco Huck, który przechodzi do ciężkiej. Trudno powiedzieć, jak stoi junior ciężka.


- Mówiąc o Marco Hucku. Jak oceniasz jego szanse w wadze ciężkiej z Powietkinem?

To będzie nteresujące. Jest duża różnica między wagą junior ciężką i ciężką i boksowanie z naturalnym junior ciężkim będzie dla Hucka trudne. Ale to będzie interesująca walka.

- Jaki jest twój typ na twoją walkę i walkę wieczoru gali we Frankurcie - Hernandez - Cunningham?
Jest szansa, że Cunningham odzyska swój pas. Moja walka... Myślę, że skończy się na punkty. Mam nadzieję, że sędziowie wskażą na mnie.

- Obawiasz się gospodarskiego sędziowania?

Nie. To coś co może się zdarzyć. Już szósty raz tutaj boksuję, więc zdaję sobie sprawę, co robią sędziowie, gdy wszystko od nich zależy. Ja na przykład jestem pewien, że wygrałem z Pablo Hernandezem. Rzuciłem go na deski i kibice wiedzieli swoje, bucząc po ogłoszeniu werdyktu. Jest OK.{jcomments on}