Patronat medialny


 


Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) ma przed sobą kilka finałowych treningów przed powrotem na ring. 19 września na gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie, nowy nabytek grupy KnockOut Promotions zmierzy się z Tayorem Mabiką (19-5-2, 10 KO) i będzie to jego pierwszy zawodowy występ od blisko dwóch lat.

- W Tarnowie czeka mnie drugi zawodowy debiut - żartuje "Master", który w ostatnim czasie walczył o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio. Aktualnie nie wiadomo jednak, kiedy kwalifikacje do olimpijskiego turnieju pięściarskiego będą kontynuowane.

- Na razie nie ma informacji o terminach turniejów kwalifikacyjnych. Kiedy pojawią się daty, będziemy się wspólnie zastanawiać, jaką podjąć decyzję – zapewnia w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Jacek Szelągowski, wiceprezes ds. sportowych KnockOut Promotions. A prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek deklaruje: – Decyzję Mateusza szanujemy, ale mamy nadzieję, że jeszcze przekonamy go do walki o olimpijską przepustkę.

Do walki w Tarnowie Masternak przygotowuje się we Wrocławiu oraz Dzierżoniowie, gdzie bazę treningową ma Piotr Wilczewski. Były mistrz Europy wagi super średniej po raz kolejny stanie w narożniku "Mastera".

Na gali KBN 13 kibice zobaczą w akcji także m.in. boksującego w kategorii ciężkiej Łukasza Różańskiego. Pięściarz z Reszowa po efektownej wygranej przez nokaut nad Izuagbe Ugonohem nie boksował przez rok, ale teraz planuje szybko nadrobić stracony czas. Wydarzenie pokaże na swoich antenach Telewizja Polska. Gala na żywo będzie dostępna na TVP Sport, zaś jej skrót na TVP 1.

 Kup bilety na KBN 13 - zobacz walkę Masternaka >>