Patronat medialny


 

Jason Whateley (10-0, 9 KO) rozpoczął przygotowania do walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej z Mateuszem Masternakiem (46-5, 31 KO). Wkrótce termin i miejsce pojedynku powinny zostać oficjalnie potwierdzone.

- Myślę, że nasz pojedynek będzie naprawdę ciekawy. Masternak nie jest wielkim puncherem, ale jego aktywność w ringu sprawia rywalom problemy. Muszę być dobrze przygotowany wydolnościowo, ponieważ jego mocną stroną jest kondycja i duża liczba ciosów - mówi olimpijczyk z 2016 roku w rozmowie z sportingews.com.

- Mam lepsze warunki fizyczne od Masternaka oraz celnie biję lewym prostym. Słabością Polaka jest to, że przyjmuje sporo lewych prostych, więc będę starał się go w ten sposób punktować - analizuje 31-latek.

Zwycięzca walki Masternak - Whateley zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu International Boxing Federation. Od niedawna ten pas należy do Jaia Opetai, który odebrał go Marisowi Briedisowi.

- Jai doszedł do pozycji, z której patrzy z góry na nas wszystkich. Ja skupiam się na najbliższym rywalu i najpierw muszę wygrać z nim, żeby walczyć o mistrzowski pas. Nasz pojedynek byłby wielkim wydarzeniem w Australii - ocenia Whateley.