Patronat medialny


 

29 października spotkamy się po raz piąty na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 organizowanej w Zakopanem. Na ringu zbudowanym w Centrum Kongresowym „Gerlach” należącym do Nosalowy Dwór Resort & SPA dojdzie do walki Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO) z Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO). Zwycięzca zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej.
 
Dla "Mastera", który klasyfikowany jest na czołowych miejscach w rankingach najbardziej prestiżowych bokserskich organizacji, będzie to powrót na ring po rocznej przerwie. Pochodzący z Australii Whateley po raz ostatni boksował w kwietniu, kiedy to wygrał przed czasem z Savenaca Nalivą.
 
- Myślę, że nasz pojedynek będzie naprawdę ciekawy. Masternak nie jest wielkim puncherem, ale jego aktywność w ringu sprawia rywalom problemy. Muszę być dobrze przygotowany wydolnościowo, ponieważ jego mocną stroną jest kondycja i duża liczba ciosów" - mówi Whateley, który reprezentował Australię na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku.
 
Masternak w przeszłości dzierżył tytuł mistrza Europy oraz boksował o tymczasowy tytuł mistrza świata. Polak na zawodowych ringach jest niepokonany od czterech lat.
 
- Wydaje mi się, że to będzie naprawdę dobra walka. Whateley był na igrzyskach, 90% zawodowych walk wygrał przed czasem i nie znamy do końca jego sportowego potencjału. On wierzy w to, że przyleci do Polski i mnie znokautuje, więc to zwiastuje duże emocje - zapowiada "Master".
 
Podczas gali KBN25 kolejny, zawodowy pojedynek stoczą Mateusz Tryc (14-0, 7 KO), Laura Grzyb (7-0, 3 KO), Adam Balski (16-2, 9 KO) i najmłodszy zawodnik grupy Knockout Promotions Tobiasz Zarzeczny (2-0, 1 KO). Wielką niespodzianką będzie powrót do ringu dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (60-4, 40 KO).